Dopis adresovaný prof. MU Dr. Zdeňku Adamovi, CSc.


Vyšlo v časopise: Vnitř Lék 2010; 56(9): 936
Kategorie: Dopisy redakci

Adam Z, Komenda M, Doubek M, Krejčí M, Tomíška M, Schwarz D, Vorlíček J: Vysoké školy musí mít nejen kvalitní výuku, ale také účinnou kontrolu kvality znalostí a schopností studentů (produktů) vysoké školy. Vnitř Lék 2010; 56(6): 624–628.

Vážený pán profesor!

V poslednom čísle Vnitřního lékařství ma veľmi zaujala Vaša práca (nie tá s brilantnými onkohematologickými témami). Ja som promoval v Brne v r. 1956 a patril som k tým, čo medicínu „žrali“ (to, že som končil s červeným diplomom, by nebolo nič zvláštne, ale počas celého štúdia som hral závodne hokej – dokonca raz aj s brankárom, ktorý sa neskôr stal prednostom II. internej kliniky: Ivo Dvořák). Píšete, že mnohí kolegovia medicínou plávajú bez záujmu, na stážach sú prítomní len telesne, bolo aj v minulosti. Bola to len ich chyba? Zapáliť môže len ten, kto sám horí! Boli aj vtedy (a sú iste aj dnes) pedagogovia, ktorí prebudili každého – ako prominenta by som spomenul pána profesora Pojera, ale boli aj takí, ktorým dali medici dosť oprávnene meno Hysteps (nemenujem). Omlúvam sa, lebo tento problém iste nebol cieľom Vašej publikácie.

Srdečne Vás zdraví a obdivuje Vašu prácu (bohužiaľ len z literatúry) lekár, ktorý 45 rokov neopustil int. odd. v L. Mikuláši.

MUDr. Milan Žuffa, CSc.
emeritný primár interného oddelenia
Vrbická 20, 031 01 Liptovský Mikuláš
Slovenská republika
e-mail: zuffa@centrum.sk


Štítky
Diabetologie Endokrinologie Interní lékařství

Článek vyšel v časopise

Vnitřní lékařství

Číslo 9

2010 Číslo 9

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se